Vyškov uvidí futsalového exmistra a lídra krajského přeboru

Vyškov – Hrají nižší soutěž, ale přesto je jejich zápas krajského přeboru větším šlágrem než divizní souboj Pivovaru s Havlíčkovým Brodem.


Diskutovat (0) 27.1.2011 16:46

Pivovar Vyškov  přestřílel Arsenal Brtnice 9:5.
Pivovar Vyškov přestřílel Arsenal Brtnice 9:5.
Autor: DENÍK/Zdeněk Vlach

K dalšímu turnaji nejvyšší krajské soutěže totiž do Vyškova přijede lídr tabulky Kalábek Lino Brno B a ostře sledované bude především jeho klání s druhým v pořadí domácím Lazorem Domus.

Zůstaňme ale u hierarchie soutěží. V divizi v pátek proti Pivovaru nastoupí hodně slavný tým. Pramen Havlíčkův Brno ještě na počátku minulé dekády sbíral mistrovské tituly a je mateřským klubem možná nejslavnějších českých futsalistů bratří Marešových. „Teď jsou tam asi finanční potíže, protože před sezonou zvažovali, že se do divize vůbec nepřihlásí. Ale ať už dojedou v jakémkoliv složení a náladě, bude to těžký soupeř. Je to prostě tradiční futsalová bašta,“ řekla hrající polovina vyškovského trenérského dua Jaroslav Kolečkář.

Jeho kolega Libor Šmarda vypočítal absence v týmu. „Už nebude hrát Lukášek, který nám minule moc pomohl, ale jde na operaci třísel. Nepočítáme ani s Martinem Pospíšilem, který si odjel hledat angažmá v Rakousku, a opět pro zranění třísla nemůže hrát Martin Jakeš. Nicméně v domácím prostředí chceme vyhrát. Brodu bychom tak v tabulce trochu utekli,“ dodal Šmarda.

Otazník visí i nad kanonýrem mužstva Josefem Čtvrtníčkem, který by to rád zkusil v nejvyšší slovenské soutěži velkého fotbalu. „Na testech v Dunajské Stredě jsem dopadl dobře a nyní záleží na klubech, zda a jak se dohodnou. Takže teď nemohu slíbit, že proti Brodu nastoupím,“ vysvětlil obávaný nejen futsalový ostrostřelec.

Turnaj krajského přeboru se bude hrát v sobotu a proti reprezentantům Vyškovska se ještě před Brňany postaví Ivančice. Ty by měly být pro Lazor i Manerov hratelnějším soupeřem. „Nesmíme je podcenit, ale hlavním úkolem soboty bude přece jen souboj s Kalábkem. Předpokládám, že to bude vyrovnaný zápas, který rozhodne momentální forma a sportovní štěstí,“ myslí si trenér Lazoru Domus Josef Lička.

Ten se bude muset obejít bez syna Martina a plzeňského Pěkníka, jemuž skončilo hostování. V důležitém prvním zápase bude pro čtyři žluté karty chybět Mikloška a naopak po něm odjedou hrát velký fotbal za Švábenice bratři Střížovi.

Vítaná výpomoc

Bez zbytečného respektu nahlížejí na zápas s Kalábkem i Manerovští. „V této soutěži může porazit každý každého, tedy i každý s každým prohrát. Chceme pomoct Lazoru, ale asi opravdu důležitější pro nás bude zápas s Ivančicemi, které můžeme v tabulce předběhnout,“ naznačil víkendové plány hrající trenér Sappora Antonín Brtník.

Na rozdíl od Vyškovanů by měli Manerovští nastoupit kompletní. „Naším letošním cílem je hrát v klidném středu tabulky a nepřipustit nějaké záchranářské starosti. K tomu musíme hlavně porážet soupeře pod sebou. Na podzim se nám moc nedařilo, protože jsme moc často museli měnit sestavu, takže jsme se nestačili sehrát. Teď už je situace lepší. V posledním podzimním dvojzápase jsme se dostali tam, kde jsme chtěli být, a teď to chceme potvrzovat,“ dodal Brtník.

Divize E

Pátek 28. ledna, 20.00 hodin

Pivovar Vyškov – Pramen Havlíčkův Brod

Krajský přebor

Sobota 29. ledna

Sapporo Manerov – United Ivančice (9.00), Lazor Domus Vyškov – Ivančice (10.00), Manerov – Kalábek Lino Brno B (11.00), LD Vyškov – KL Brno B (12.00).

Vše hala ZŠ Purkyňova.

 Diskuse k článku neobsahuje žádné příspěvky

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality