Krásensko si připomnělo lepší futsalové časy

Jedovnice – Z krajského přeboru odstoupili dobrovolně a v okresním jsou přesně uprostřed sedmnáctičlenného startovního pole. Takže to, co futsalisté Krásenska předvedli na dvoudenním turnaji Žabinských vlků v Jedovnicích, je skoro futsalová bomba.


Diskutovat (0) 10.1.2011 19:49

Z krajského přeboru odstoupili dobrovolně a v okresním jsou přesně uprostřed sedmnáctičlenného startovního pole. Takže to, co futsalisté Krásenska předvedli na dvoudenním turnaji Žabinských vlků v Jedovnicích, je skoro futsalová bomba.
Z krajského přeboru odstoupili dobrovolně a v okresním jsou přesně uprostřed sedmnáctičlenného startovního pole. Takže to, co futsalisté Krásenska předvedli na dvoudenním turnaji Žabinských vlků v Jedovnicích, je skoro futsalová bomba.
Autor: archiv

Veškerou konkurenci týmů krajského přeboru i divize, startovalo osmadvacet týmů, Krásenští nechali za sebou. Ve finále porazili Orly z Kotvrdovic 1:0 gólem Miroslava Matušky.

Úvod turnaje ale pozdějšímu triumfu vůbec nenasvědčoval. Ve svém prvním vystoupení Krásensko prohrálo okresní derby s Lazorem Domus Vyškov potupně 0:7. „Po tom úvodním debaklu jsme se hlavně ptali sami sebe, co tady vlastně děláme. Ale řekli jsme si, že se pokusíme alespoň postoupit ze skupiny. Ale pak jsme si zápas od zapasu začínali víc věřit a měli jsme i štěstí, že jsme vlastně vždycky dali důležitý první gól,“ přiznal prezident, trenér i hráč krásenského klubu Pavel Vágner.

Jedovnický turnaj je jedním z největších v republice. Začalo se v sedmi čtyřčlenných skupinách, z nichž do vyřazovacího play postoupily vždy první dva týmy a s nimi dva s nejlepší bilancí ze třetích míst. Ze zástupců Vyškovska neprošlo do druhého dne jen Sapporo Manerov, které ze tří utkání získalo jen jeden bod. „Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy. Ale tragédii z výsledků neděláme. Byla to dobrá příprava na druhou polovinu krajského přeboru,“ konstatoval hrající trenér Sappora Antonín Brtník.

Hned první kolo play off ukončilo spanilou jízdu ambiciózního vyškovského Lazoru, který ve skupině všechna tři utkání vyhrál s impozantním skóre 14:0. Po Krásensku porazil Cyber tronic 5:0 a Old boys Žabinských vlků 2:0. „To mužstvo bylo sestaveno z opravdu výborných hráčů, ale především hrálo velmi dobře takticky. Předvedlo tři útoky a dalo dva góly, zatímco my jsme mnoho tutových příležitostí pozahazovali,“ komentoval porážku 1:2 od týmu Karlsberg CF trenér Lazoru Josef Lička. Změnit dění mohl ještě mohl v posledních vteřinách zápasu jeho syn Martin, jenže jeho střelu z desetimetrového pokutového kopu gólman soupeře vyrazil. Sítem osmifinále pak neprošly ani Amor Vyškov a Kloboučky.

Krásenští své překvapení stále povyšovali. Jistě prošli osmifinálem i čtvrtfinálem a v semifinále těšně zdolali i tým pořadatele. Finálový zápas s Kotvrdovicemi pak byl především taktickou bitvu, ve které obě mužstva čekala na chybu soupeře. Tu nakonec udělaly Kotvrdovice a Krásensko ji potrestalo rozhodujícím gólem. „Vyhráli jsme díky srdíčku. Toto mužstvo je jiné než to, které hraje okresní přebor. Skládáme je pro turnaje a chtěli jsme, aby v něm hráli hlavně naši hráči. V týmu bylo sedm kluků přímo z Krásenska, posílili jsme pak ještě o tři mladší hráče. V klubu se teď zaměřujeme především na mládež, a pokud se to bude dařit, mohli bychom o návratu do kraje uvažovat za dva možná tři roky,“ vysvětlil Vágner.

Turnaj Žabinských vlků
Jedovnice
Play off týmu z Vyškovska
Osmifinále: Lazor Vyškov – Karlsberg CF 1:2, FK Slavoj – Amor Vyškov 2:0, Dynamo Čížovky – Kloboučky 4:1, Slovan Mosambik – FC Krásensko 1:3.
Čtvrfinále: Dynamo Čížovky – Krásensko 1:3.
Semifinále: Žabinští vlci – Krásensko 2:3, Kotvrdovice – Kalábek Brno 3:0
O 3. místo: Kalábek Brno – Žabinští vlci 5:4 na penalty
Finále: Krásensko – Kotvrdovice 1:0.


Diskuse k článku neobsahuje žádné příspěvky

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality