Futsalový Lazor vládne v kraji, ale svůj turnaj nevyhrál

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Tři týmy uhrály, co si předsevzaly, čtvrtému nulový zisk neublížil. To je bilance dalšího turnaje krajského přeboru futsalistů, jehož aktéry v hale ZŠ Purkyňova byly výhradně týmy z Vyškovska.


foto Diskutovat (0) 22.2.2011 14:54

Lazor Domus (v bílých dresech) – Amor Vyškov.

Flashový přehrávač se spouští.

Pokud se vám nespustil, aktualizujte si ho zde.

Lazor Domus Vyškov vyhrál oba zápasy, Amor Vyškov a Kloboučky po jednom a „prázdný košík“ tentokrát vezlo domů do Manerova Sapporo.

Nejspokojenější je tedy ten aktuálně nejlepší z vyškovských zástupců. Díky maximálnímu počtu šesti bodů vystoupal Lazor Domus na první příčku tabulky. Přitom hned v úvodním zápasu celého turnaje mohlo být všechno jinak. Ve vyškovském derby vedl Amor nad favoritem už 3:0, když do sítě padlo takřka všechno, co hráči Amoru na brankáře Kopáčka vypálili. Naproti tomu na druhé straně hřiště jen zvonily tyče. „Ale já jsem i za stavu 0:3 klukům věřil, že výsledek otočí a oni to dokázali. Ale především protože si věřili oni sami a nepříznivým skóre se nenechali znervóznit,“ komentoval konečnou výhru 6:4 trenér Lazoru Josef Lička starší.

Právě zdravé sebevědomí hodnotil na svých svěřencích nejvíc. S ním a nespornými futsalovými kvalitami by Lazoru jeho plán a postup do divize vyjít mohl. „Do konce je ještě daleko a navíc to není jen otázka ryze sportovní. Chceme první příčku udržet a teprve pak se budeme starat o to, jak divizi zajistit finančně,“ upozornil Lička.

Kvalitním výkonem se na turnaji předvedly i Kloboučky, byť na Lazor nestačily. Tříbodový zisk je ale posunul do klidných vod středu tabulky a záchranářské starosti by je měly minout. Tím spíš, že se hovoří i o rozšiřování krajského přeboru zpět na šestnáct účastníků. Stejné pozice drží i Sapporo Manerov, nicméně s nulovým ziskem samozřejmě spokojené být nemůže.

Řada hráčů, kteří proti sobě bojovali o mistrovské body, si to ve stejné hale rozdala o den později ve třetím ročníku Lazor cupu, v němž ale startovaly i nesoutěžní týmy.

Z deseti účastníků nejlépe turnaj absolvoval divizní Pivovar Vyškov, který si tak spravil chuť po sobotní divizní porážce v Brně od Helasu B. „Nedávali jsme si žádné zásadní cíle, jako že musíme turnaj vyhrát. Ale sešla se nám opravdu silná sestava a musím uznat, že nás soupeři za favorita označovali oprávněně. Jsem rád, že jsme roli splnili. Navíc dost jednoznačně. Zaváhali jsme jen jednou. Ve skupině jsme prohráli s Wernerem Vyškov 1:2, ale ve finále jsme jim porážku oplatili,“ pochvaloval si trenér Pivovaru Libor Šmarda.

Krajský přebor
Lazor Domus – Amor 6:4 (1:3), Manerov – Amor 4:5 (1:3). Lazor Domus – Kloboučky 5:2 (1:1), Manerov – Kloboučky 1:6 (1:2).
Lazor hrál v sestavě: Kopáček – Gottvald, Novotný, Mikloška, Jiří Stříž, Jan Stříž, Dorko, Martin Lička, Josef Lička mladší.

Lazor cup

Semifinále: Werner – Rousínov 3:1, Pivovar – Šmatloni 3:0. O 3. místo: Šmatloni – Rousínov 2:0.
Finále: Pivovar – Werner 4:1.
Sestava vítězů: I. Drbal – Lžičař, Jan Pospíšil, Kolečkář, Galia, Pánek, Šamalík.


Diskuse k článku neobsahuje žádné příspěvky

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality