Futsalisté znají svého přeborníka

Vyškov - Vyškovský Lazor-Domus už nemůže být předstižen, ale účast ve vyšší soutěži zatím zvažuje. Rozhodnou finance.


Diskutovat (0) 18.6.2010 19:28

Vyškovský Lazor-Domus.
Vyškovský Lazor-Domus.
Autor: DENÍK/Zdeněk Vlach

Okresní futsal dnes napíše poslední kapitolu tohoto ročníku okresního přeboru. Nejpodstatnější rébus, který soutěž měla řešit, je už ale odhalen. Okresním přeborníkem je bez ohledu na zbývající výsledky tým Lazor-Domus Vyškov.

Ten je v čele tabulky se stejným počtem bodů jako Sokol Bučovice. Jenže ten již má všechny zápasy odehrány a s Vyškováky oba vzájemné zápasy prohrál. Pokud by Lazor už nezískal ani bod, může být tato dvojice ještě bodově dostižena družstvem SM Rozstání. Ale i v této tříčlenné minitabulce jsou Vyškovští nejlepší. Rozhodlo o tom jejich sobotní vítězství v Bučovicích nad Sokoly 7:4.

„Bučovice sice měly výhodu domácího prostředí, ale potřebovaly vyhrát o více než dvě branky. Pak mohly ještě čekat na ostatní výsledky. Ale nervozita jim viditelně svazovala nohy. To se projevilo také v reakcích hráčů na akce soupeře a na výroky sudího. Větší pohotovost před soupeřovou brankou spojená s potřebnou dávkou štěstí byla na straně sebevědomějších hostí, kteří dovedli zápas k vítěznému konci a nepřipustili žádné další kalkulace. Projevili větší klid a prokázali zkušenost z vypjatých zápasů. Řada současných hráčů pamatuje nedávné působení v krajském přeboru, do něhož se teď budou moci vrátit,“ komentoval „finále“ šéf okresního futsalu František Tobolík.

Lazor-Domus se o návrat pokoušel tři roky. Nyní si právo postupu vybojoval, ale v tuto chvíli využití této šance teprve zvažuje.„My bychom se do krajského přeboru vrátili rádi, ale je to především finanční otázka. Pokud se nám sezonu podaří sponzorsky zajistit, pak tedy postoupíme,“ sdělil hrající trenér a předseda klubu Josef Lička starší.

V posledních dvou zápasech jeho svěřenci i spoluhráči nastoupí proti Kloboučkám B a Orlům Bučovice. Lazor si nějaký fatální výpadek nepřipouští. „Myslím, že máme dobře složené mužstvo. Mladí jsou hodně běhaví a od nás starších už leccos pochopili a pochytili. Měli bychom mít dobrou sestavu, takže věřím, že soutěž zakončíme důstojně,“ dodal Lička starší.

Okresní přebor
Sobota 19. června, od 9.00
SO Lípová Vyškov: VHP Ivanovice – Litrpool Studnice, SM Rozstání – Litrpool Studnice, VHP Ivanovice – Krásensko 04 B, SM Rozstání – Krásensko 04 B, VHP Ivanovice – SM Rozstání.
SO ZŠ Habrovany: Lazor-Domus – Kloboučky B, JK Letiště-PF – Kloboučky B, Lazor-Domus – Orli Bučovice, JK Letiště-PF – Orli Bučovice


Diskuse k článku neobsahuje žádné příspěvky

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality