Futsalisté Lazoru jsou první. S pomocí Manerova

Vyškov – Přáním postoupit do divize se po polovině soutěže netajili. Koneckonců „přezimovali“ druzí. Ale že se na postupovou pozici dostanou tak záhy, to je samotné překvapilo. Futsalisté Lazoru Domus Vyškov již v prvním turnaji jarní části krajského přeboru rázně sesadili z prvního místa brněnský Kalábek Lino B.


Diskutovat (0) 2.2.2011 15:19

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor: archiv Deníku

Vyškované tak oprášili vzpomínky na dobu před šesti lety, kdy tuto soutěž opustili. „Tehdy to bylo hlavně z finančních důvodů a finance budou samozřejmě hrát rozhodující roli i nyní. Divize to už není jenom o výkonnosti samotné, ale museli bychom zabezpečit i zvýšené náklady. V tuto chvíli se ale chceme věnovat hlavně futsalu a budeme se snažit první místo udržet do konce soutěže. Co bude potom, to se teprve uvidí. Nejpodstatnější je, že kluci sami chtějí divizi hrát,“ naznačil plány pro nejbližší dny trenér týmu Josef Lička starší.

Vyškovští nyní mají v čele tabulky před Kalábkem jednobodový náskok, ale mohl být i větší. Zatímco svého největšího rivala v domácí hale jasně porazili 5:2, s ivančickým United jen remizovali 3:3. „Ivančice byly překvapivě silnější než Kalábek. Ale stejně jsme měli vyhrát. Jenže oni trestali naše chyby, zatímco my jsme územní převahu zúročit nedokázali. Dvakrát jsme dotahovali jejich vedení a pak jsme konečně otočili na 3:2. Jenže pět minut před koncem hosté vyrovnali a my nakonec musíme brát remízu, protože v poslední třetině náš brankář Slovák vyrazil gólovou střelu na tyčku,“ komentoval první jarní výsledky Lička.

Dva týmy mělo Vyškovsko v divizi naposledy před dvěma roky. Spolu s Pivovarem ji hrál Amor Vyškov, tehdy ještě jako Drnovice. Rýsující se šanci na posílení vyškovských pozic podporují i hráči Sappora Manerov. Slovně i činy. I oni Kalábek porazili a vlastně i díky nim nyní Lazor na ostatní kluby nejvyšší krajské soutěže shlíží dolů. „S vedoucím týmem soutěže jsme neměli co ztratit. Hráči si odpovědně plnili své úkoly, a i když jsme dvakrát prohrávali, 0:1 a 1:2, vždy jsme dokázali srovnat. Deset minut před koncem jsme se poprvé ujali vedení a v samotném závěru při power-play soupeře jsme pečetili výsledek na konečných 4:2,“ popsal manerovskou „výpomoc“ Lazoru hrající trenér Sappora Antonín Brtník.

Manerovští Brňany dokonale zaskočili, protože před tím prohráli s Ivančicemi jednoznačně 1:6. „S Ivančicemi jsme zaspali začátek utkání a ve třetí minutě jsme prohrávali 0:2. Nebyl to z našeho pohledu povedený zápas. Za celé utkání jsme vystřelili na bránu soupeře snad pouze třikrát a prohráli jsme zaslouženě,“ uznal celkově spokojený kouč Manerova.

Jihomoravský krajský přebor má v sobotu na pořadu devatenácté kolo. Po Manerovu můžou Lazoru „píchnout“ i Kloboučky a Amor Vyškov. V turnaji v Brně-Bohunicích odpoledne nastoupí právě proti Kalábku a Ivančicím. Lazor Domus a Sapporo Manerov hostují u soupeřů, ale ti mají domovská práva v křenovické hale. Tam se už dopoledne střetnou s dalšími brněnskými kluby Tornádem a B týmem Líšně.

Krajský přebor futsalu

Pořadí: 1. Lazor Domus Vyškov 35 bodů, 2. Kalábek Lino Brno B 34, 3. Černovice 28, 4. Líšeň B 24, 5. Kuřim 23, 6. Slovan Brno 20, 7. Manerov 20, 8. Ivančice 20, 9. Agromeli Brno B 19, 10. Amor Vyškov 18, 11. Tornádo Brno 17, 12. Kloboučky 13, 13. Fauna Brno 10, 14. OOM Brno 4.

 Diskuse k článku neobsahuje žádné příspěvky

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality