Vyškovské futsalisty prověřily prvoligové zálohy z Brna

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/David Mach

6.11.2012 13:55

Brno, Vyškov – Domácí nejvyšší futsalová soutěž má reprezentační přestávku a zápasů s posílenými záložními týmy si tentokrát „užili" Vyškovští. Konfrontace pro Pivovar i Lazor-Domus nevyzněla špatně, i když Lazor-Domus prohrál vyšším rozdílem. Do třetice hrál s Brňany, pro změnu ze Žabovřesk, i Amor, který po přestávce doslova rozprášil „vlčí smečku".

Pivovar Vyškov – Helas Brno B 7:5

Poločas: 4:1. Branky: Pospíšil 3, Fober, Pánek, Jašíček, Kolečkář.

Sestava: Štěpán – Gregor, Jašíček, Pospíšil, Fober, Jakeš, Pánek, Kolečkář.

Rezerva kandidáta na prvoligový titul přijela podle očekávání s velkou parádou, tedy posílena hráči z áčka i jednadvacítky. Jenže ti se v úvodu nestačili divit. Pivovar v páté minutě vedl už 2:0 a v poločase nadějným skóre 4:1. Ani přestávka hosty neprobudila. Domácí během pěti minut přidali tři branky a při vedení na 7:1 mělo být rozhodnuto. Ale Helas se zpět do hry přece jen dostal. V závěrečné desetiminutovce snížil na 7:3 a ve velkém tlaku při hře bez brankáře až na 7:5 šest minut před koncem. Domácí ale závěr sehráli dobře takticky a cenné vítězství udrželi.

„I když jsme vysoko vedli, věděl jsem, že to v závěru nebudeme mít jednoduché. Oba týmy měly v průběhu zápasu dostatek šancí, ale nás podržel skvělý Pavel Štěpán v brance. Střelecky se v zápase dařilo Honzovi Pospíšilovi, který svůj výkon korunoval hattrickem," radoval se trenér Pivovaru Libor Šmarda.

Tango Brno B – Lazor-Domus Vyškov 11:3

Poločas: 5:0. Branky: V. Novotný 2, Tobolík.

Sestava: Slovák – D. Gottvald, Benda, V. Novotný – Tobolík, Haumer, Jeřábek.

Tango od začátku hýřilo pohybem, hráči se nabízeli do volných prostorů a na jejich rychlé a nacvičené kombinace hosté nestačili reagovat. Větší odpor kladli až ve druhém poločase, kdy se také sami prosadili střelecky.

„Přijeli jsme s torzem sestavy, hráči se sjížděli z velkých fotbalů a do haly v Brně jsme dorazili přibližně deset minut před zahájením zápasu. Na rozcvičení a poradu prakticky nezbyl čas. Navíc z našich šesti hráčů, kteří nastoupili, tři začali hrát divizi tuto sezonu a stále sbírají zkušenosti a zvykají si na rychlost hry v divizi. Proto proti trénovaným hráčům Tanga jsme neměli moc velkou naději na úspěch. Navíc jsme opět hráli otevřený futsal, který byl vodou na mlýn hráčů Tanga. Proto i přes vysokou porážku zasluhují naši kluci pochvalu. Většinu zápasu hráli otevřeně a snažili se trénovaným hráčům Tanga zápas zkomplikovat. Víme, že s Tangem se hrát dá, o čemž jsme se přesvědčili minulý rok, ale v nynější situaci, kdy máme řadu zraněných a termín pro nás byl hodně nevhodný, to prostě nešlo. Naši mladí hráči ale určitě získali spoustu poznatků, jak se futsal hraje, a doufám, že se budou stále zlepšovat," konstatoval trenér hostů Josef Lička.

Žabinští Vlci Brno – Amor Vyškov 6:9

Poločas: 2:1. Branky: Ševčík 3, Galia 2, Bačovský , Janovský, Kocian, M. Petlach.

Sestava: Kotulán – Galia, Oravec, Lukeštík – M. Petlach, Bačovský, Janovský, Ševčík.

Konečný poměr střel na branky 19:20 víceméně dokladuje charakter zápasu. Zejména ve druhém poločase to byla doslova gólová přestřelka. První vyzněl pro domácí, i když aktivnější v koncovce byli hosté. Na skóre se to ale projevilo až po přestávce. Po deseti minutách Amor otočil skóre až na 2:5. Domácí si vzali oddechový čas a po něm nastoupili bez brankáře a s hráčem v poli navíc. Ševčík sice rychle přidal šestý gól, ale od 34. do 37. minuty domácí po velkém tlaku kontrovali až na 5:6. I Vlky ale z rytmu vyhodil oddechový čas, který si tentokrát vzali hosté, a v nervózním závěru dokázali skórovat po brejcích.

Za stavu 6:7 ve 38. minutě zvýšil po samostatné akci Galia, o minutu později se prosadil Janovský a po faulu na něj poslal Oravec desítku vedle. Soupeř ale byl v početním oslabení, čehož hosté dokázali využít. Na konci 39. minuty našel Galia osamoceného Ševčíka, který dal pojistku na vítězství Amoru.

„Předvedli jsme tragickou první půli. Mám dojem, že vedoucí branka nám spíš ublížila. V druhé části jsme jasně ovládli hru. Domácí poté zariskovali. Začali hrát bez brankáře. Tuto herní variantu jsme špatně bránili, ale naštěstí i domácí chybovali. Mohli jsme tak vidět velikou přestřelku s vítězným koncem pro nás. Myslím, že zaslouženým," komentoval výsledek prezident Amoru Antonín Petlach.

Divize E

Další výsledky: Bílovice – Kuřim 4:6 (2:3), Tomson Brno – Nasan Brno 2:2 (0:0), K 5 Brno – Havlíčkův Brod 5:7 (2:3).

12. Bílovice 6 1 0 5 16:45 3

Příští kolo: Lazor-Domus – Tomson Brno (pá 9. 11. 20.00), Amor – Pivovar (so 10. 11. 20.00, oba zápasy v hale ZŠ Purkyňova).

Autor: Zdeněk Vlach