Futsalovou divizi Vyškov vede i uzavírá

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/David Mach

16.10.2012 12:55

Vyškov – Futsalová divize v pátek nabídne vyškovské derby a mnohem klidněji do něj půjde Lazor-Domus. Ten ve třetím kole udržel čisté konto, zatímco jeho páteční soupeř Pivovar naopak neposlal do soupeřovy sítě ani jeden míč.

Výsledkově se nedařilo ani třetímu zástupci Vyškova Amoru, ale ten bere čestnou porážku s jedním z největších favoritů soutěže spíše jako povzbuzení do dalších zápasů.

Lazor-Domus Vyškov – Žabinští vlci Brno 5:0

Poločas: 3:0. Branky: Tobolík 2, M. Lička 2, Daněk. Lazor-Domus: Slovák – M. Lička, Gottvald, Daněk – Tobolík, Haumer, V. Novotný, F. Novotný.

Deset minut se soupeři oťukávali. Pak dal Tobolík gól a s ním přišlo potřebné uklidnění. Do poločasu se střelec Lazoru-Domus trefil ještě jednou a třetí branku přidal Daněk. I Vlci sice několikrát vystřelili, ale buď je zblokovali obránci, nebo je vychytal Slovák. Druhý poločas se odvíjel v podobném stylu jako první. Domácí většinou drželi míč a snažili se o zakončení, hosté dobře bránili a dobře chytal i jejich brankář, takže skóre se dlouho neměnilo. V závěru se Brňané rozhodli pro hru bez brankáře a vytvořili si i několik šancí. Vstřelili i gól, ale pro posunutí branky jej rozhodčí neuznali. Pak hostující hráč ani z kroku nedorazil míč do prázdné branky a naopak Martin Lička se lobem přes tři čtvrtiny hřiště trefil přesně a z desítky pak upravil na konečných 5:0. „Chybělo nám několik hráčů základní sestavy, především Mikloška, Růžička, Josef Lička a Urbančok. Jednu chvíli to vypadalo, že budeme mít do pole jen pět hráčů, ale nakonec nás bylo sedm a navíc všichni předvedli zodpovědný a velmi dobrý výkon," ocenil trenér Josef Lička starší.

Nasan Brno – Pivovar Vyškov 6:0

Poločas: 2:0. Pivovar: Štěpán – Gregor, Plšek, Fober, Novák, Kolečkář, Pánek.

Domácí tým byl ve všech činnostech lepší, předvedl pohledný futsal a po zásluze vysoko vyhrál. I hosté si sice vytvořili několik brankových příležitostí, ale všechny jejich šance s přehledem zlikvidoval vynikající domácí brankář. „Při odjezdu do Brna jsme věřili, že se nevrátíme s prázdnou. Ale zůstalo jen u tohoto přání. Dokonce jsme nedali ani gól. Sestavu jsme řešili ještě těsně před odjezdem a moje představa o ní byla úplně jiná. Navíc na hře mužstva bylo znát, že hráči mají v nohou zápas z velké kopané nebo dopolední zápasy za rezervu," řekl k utkání trenér Pivovaru Libor Šmarda.

Helas Brno B – Amor Vyškov 4:1

Poločas: 0:1. Branka: Lukeštík. Amor: Šrámek – J. Derka, Forró, Lukeštík, Janovský – M. Petlach, Petřek, Ševčík.

Rezerva prvoligového klubu potvrdila kvalitu. V utkání měla převahu, ale hosté výborně bránili. Navíc se jim dařilo vyrážet do nebezpečných brejků a jeden z nich i úspěšně zakončili. Domácí evidentně znervózněli, ale pomohla jim poločasová přestávka a hlavně rychlý gól po ní. Už v první minutě si hosté nepohlídali situaci po autu a nehlídaný domácí hráč vyrovnal. Škoda, že pak hostům nevrátil vedení z gólové šance Petlach. Helas pak šel prakticky z protiútoku do vedení, které si už dokázal pohlídat, i když Vyškovští měli další gólové šance.

„Mužstvo musím pochválit. Proti silnému soupeři zahrálo zodpovědně. Dvě třetiny zápasu jsme živili naději na bodový zisk. Helas ale dokázal prodat své zkušenosti a nakonec nás udolal. Prohráli jsme se vztyčenou hlavou a já věřím, že předvedený výkon bude odrazovým můstkem pro další divizní klání," po porážce pochválil své svěřence trenér Antonín Petlach.

Divize E

Další výsledky 3. kola: Tomson Brno – K5 Brno 3:0 (2:0), Havlíčkův Brod – Kuřim 6:4 (1:2), Tango Brno B – Bílovice 21:1 (13:0).

12. Amor Vyškov 3 0 1 2 13:18 1

Příští kolo – pátek 19. 10.: Pivovar – Lazor-Domus (20.00, hala ZŠ Purkyňova), Bílovice – Amor Vyškov (21.00, hala Brno-Bohunice).

Autor: Zdeněk Vlach