Futsalisté Lazoru-Domus Vyškov vedou divizi

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/David Mach

9.10.2012 13:41

Vyškov – Bodovali všichni tři, ale nejcennější zisk si přivezl Lazor-Domus ze hřiště nebezpečného nováčka. Lazor-Domus má také z tria zástupců Vyškova ve futsalové divizi nejlepší pozici. Po dvou kolech se usadil na špici tabulky a v příštím kole bude mít jako jediný výhodu domácího prostředí.

Kuřim – Lazor-Domus 4:6

Poločas: 2:2. Branky: R. Tobolík 3, V. Novotný, M. Lička, Růžička. Sestava: Slovák – M. Lička, Gottvald, V. Novotný – Mikloška, Růžička, R.Tobolík, Haumer.

Domácí Arsenal Taurito Kuřim je sice nováčkem soutěže, ale do divize se vrátil po roce a po celkem jasném vítězství v krajském přeboru. Zápas kvalitu mužstva potvrdil. Už ve třetí minutě uviděl po zbytečném řečnění červenou kartu Mikloška, ale hosté taktickým držením míče oslabení přestáli bez úhony. Po brankách Novotného a Ličky pak šli do dvougólového vedení, které ale ještě do přestávky ztratili. Hra byla vyrovnaná i ve druhé půli. Lazor-Domus získal vedení, které si udržoval až do koncovky. Za stavu 4:5 sáhli domácí k power play, měli výrazný tlak, ale v posledních vteřinách našel brankář Slovák dlouhým výhozem Tobolíka, který do prázdné branky pohodlně dokončil svůj hatttick. „Divizi jsme ještě nikdy nevedli, ale musíme zůstat skromní, vyrovnaný zápas klidně mohl skončit i opačným výsledkem. Všichni hráči zaslouží velké uznání, protože dokázali vzdorovat dvěma kompletním čtyřkám Arsenalu," chválil své svěřence spokojený trenér Josef Lička starší.

Pivovar – Tomson 5:3

Poločas: 2:2. Branky: Pospíšil 3, Kolečkář, Fober. Sestava: Štěpán – Gregor, Kollár, Šoupal, Novák, Fober, Pospíšil, Pánek, Kolečkář.

V herně vyrovnaném poločase museli domácí dokonce dvakrát dohánět náskok soupeře. Přestávka jim prospěla a zápas pak poměrně s jistotou dovedli k vítězství. Střelecky se dařilo Janu Pospíšilovi, který docílil hattricku.

„U hostujícího týmu mi vadilo časté simulování a podrážděnost. Tentokrát se také musím zmínit o oboustranně velmi špatném výkonu rozhodčích, kteří zápas nezvládli," řekl po utkání trenér Pivovaru Libor Šmarda.

Amor – Havl. Brod 7:7

Poločas: 1:4. Branky: Ševčík 4, Bačovský, M. Petlach, Galia. Sestava: Šrámek – Galia, Forró, Lukeštík, Janovský – M. Petlach, Petřek, Bačovský, Ševčík.

Zisk či ztráta. Tohle dilema řeší hráči a vedení Amoru. S týmem, který měl původně sestoupit, ale byl do divize opět zařazen, domácí prohrávali už o čtyři o branky, ale nakonec ztratili jednogólové vedení. První poločas sehrál Amor špatně a ještě v pětadvacáté minutě prohrával 2:6. Navíc jeho naděje více méně držel skvělými zákroky brankář Šrámek. Zřejmě to bylo impulsem pro jeho spoluhráče, kteří doslova vstali z mrtvých a ve 36. minutě po brejku tří na jednoho soupeře dal Galia jejich vedoucí gól na 7:6. Čtrnáct vteřin před koncem zase Šrámek zlikvidoval dvě nebezpečné střely soupeře, domácím se ale nepovedlo odkopnout míč do bezpečí a ze skrumáže inkasovali vyrovnávací gól.

„Takový výsledek se těžko hodnotí. Za stavu 2:6 jsem myslel na to, aby to nebyl pořádný nášup. Jako mávnutí kouzelným proutkem však přišlo neuvěřitelné otočení výsledku. Takže je škoda, že jsme vedení neudrželi. Nutno však dodat, že naše hra byla plná chyb a takhle rozhodně divizi hrát nemůžeme. Zcela jistě musím vyzdvihnout Karla Šrámka, bez něj bychom bod neměli. Cením si také velké bojovnosti hráčů a zejména toho, že téměř rozhodnutý zápas nezabalili," konstatoval prezident klubu Antonín Petlach.

Příští kolo:

Lazor-Domus – Žabinští Vlci Brno (pá 12. 10. 20.00 ZŠ Purkyňova), Nasan Brno – Pivovar Vyškov (so 13. 10. 19:15 Brno-Bohunice), Helas Brno B – Amor (so 13. 10. 21:00 Brno-Bohunice).

Autor: Zdeněk Vlach