Derby přineslo drama. Lazor sahal po remíze

Pivovar vs. Lazor.

Pivovar vs. Lazor. Autor: DENÍK/David Mach

22.10.2012 13:48

Vyškov – Pivovaru i jeho městskému rivalovi chyběli někteří zkušení borci. Na kvalitě zápasu to však neubralo, útočný futsal se naplněné hale líbil.

Drama do poslední sekundy, emoce, nervy na pochodu. Hlavně ale spousta pohledných kombinací, jedenáct přesných zásahů a hattricky na obou stranách.

Městské futsalové derby mezi dle zápisu o utkání domácím Pivovarem a hosty z Lazoru toho přineslo opravdu hodně. Pořádnou bitvu, jak se na střet dlouholetého účastníka krajské divize s doposud vedoucím týmem tabulky patří. To i přesto, že na palubovce chyběla známá jména jako Čtvrtníček, Grim, Pospíšil nebo na druhé straně Mikloška či Lička. „Utkání se muselo líbit. Dělá se to hlavně pro diváky, přišli v hojném počtu a stálo to za to. Mělo to potřebný náboj," konstatoval po zápase trenér Pivovaru Libor Šmarda. Pravdou je, že ho už v té chvíli hřálo jednogólové vítězství.

Rychlý rozjezd

Že bude páteční večer v hale Purkyňova divoký, napověděla už druhá minuta hry. Individuálně jeden na jednoho se prosadil lazorský Novotný, aby o jedenáct vteřin později vyrovnal Pánek. Ten brzy navázal další trefou a ještě do konce desáté minuty Král zvýšil na 3:1. „To byl slušný náskok, měli jsme ho chvíli podržet, zklidnit hru. Dost mě mrzelo, že jsme udělali dvě chyby a rychle o něj přišli," přiznal se Šmarda. Lazor na konci patnácté minuty během osmnácti vteřin srovnal díky Gottvaldovi, který přes dva strážce výborně uvolnil skórujícího Tobolíka, a technicky střílejícího Růžičky.

O přestávce se přesto lépe odpočívalo Pivovarským. Protesty hostí vyvolala odpískaná penalta po zákroku gólmana Slováka na Kollára v pokutovém území. „Byli oba v šestce, letí balón, brankář ho bere rukama, to podle mě faul není. Možná to tak nevypadá, ale tohle byl hodně důležitý okamžik," spílal kouč Josef Lička. Stav se ale přeci jen ještě jednou srovnal. To zhruba v polovině druhého poločasu vzal odpovědnost na sebe Růžička, oklamal kličkami doprava dva soky a bombou se nemýlil.

Definitivní zlom přišel pět minut před koncem. Svůj hattrick dokončil z brejku Pánek a o chvíli později po promarněné tutovce Lazoru brankář Štěpán přehodil celé hřiště přesně na hlavu Kolečkáře, jenž rozhodl. „To jsou střelci, bez kterých si Pivovar nedokážu představit. Samozřejmě, že jsou tam i další a vhodně je doplňují, ale tihle dva jsou tahouni, je na ně spolehnutí," chválil Šmarda.

Nadějná powerplay

Lazor se ani za takového stavu nevzdal, dvě minuty před koncem riskoval při powerplay a vcelku rychle z tlaku si Růžička připsal třetí zásah. Závěrečné momenty už přinesly jen diskutabilní výroky sudích a zmatky kolem časomíry, stav 6:5 už se nezměnil. „Remíza by tomu slušela víc. Štěstí, které jsme v minulých zápasech měli, se teď od nás odvrátilo. Je vidět, že už se Pivovaru nemusíme bát, loni ještě byli futsalově viditelně lepší, teď už můžeme odehrát vyrovnaný zápas," konstatoval Lička.

Jeho vítězný protějšek měl k soupeři jen slova chvály. „Klobouk před Lazorem dolů, jsou to všechno šikovní kluci, mají budoucnost, myslím, že je jen otázkou času, kdy se to otočí a budou na okrese kralovat oni. My měli hlavně víc štěstí, proto jsme vyhráli," sympaticky uzavřel Šmarda.

Futsal – divize E: Pivovar Vyškov – Lazor Vyškov 6:5 (4:3)

Branky: Jan Pánek 3, Jaroslav Kolečkář 2, Ondřej Král – Jiří Růžička 3, Radek Tobolík, Václav Novotný. Diváci: 250.

Autor: David Mach